Dojo Gladiátor

Újpalotai Sportegyesület Fót Kempo Szakosztály

A tigris nem gondolkodik. Éppen ezért nem is cselekszik. A tigris csak válaszolni tud. Erős és rettenthetetlen, de kezdeményezésre képtelen. Ebben különbözik Ember és Tigris.

A sárkány, az is erős, de egyben bölcs is. A sárkány fél saját erejétől.

A Sárkány mindig választhat, a Tigris soha."

/Jeff Speakman - Tigris tánc/


Kempo


A Kempo Karate művészete csak az utóbbi 30 évben vált ismerté. Ez nem azonos a Japán karatéval, előzményei és kialakulásának okai is mások. A Kempo egy olyan önvédelmi forma, ami egész történelme során - és mind a mai napig - a hatékonyságra törekedett.

Kenpo jelentése: az "ököl törvénye". A kínai írásjegyek japán olvasata: Kungfu. A Kenpo elnevezés már a stílus kezdete óta kíséri a harcművészetet. A Kenpo a nagy Boxer lázadáskor teljesen eltűnt, később a 60-as években Do Shin So újra élesztette a stílust.


Magyarországi vonatkozások a www.hungariankempo.hu oldalon olvashatóak.


A Kempo egy stílus, ami fizikai tréninggel és mentális képzéssel egy olyan személyiséget formál, aki könnyen feltalálja magát a mindennapokban. Rengeteg kérdést egyszerűen a megértésből válaszol meg, így a kérdés már nem lesz kérdés. A Kempo olyan szellemiséget igényel, ahol az ember, mint földhöz tartozó életforma van jelen, nem pedig, mint a teremtés csúcsa. A Kempo gyakorlójának a megértés és az ebből adódó megbocsátás a fő mentális fegyvere. Fzikai fegyvere a testének minden mozdulata, és a támadó gondolata.

A Kempo külső-kemény iskola jelenkori megtestesítője. Technikáinak 95%-a nem alkalmazható versenyeken. Helyzetmegodásaink kemények és durvák. Alapelvünk: kerdüld el a konfliktust, de ha rád talál tudd, hogyan kell megoldani.

Több lépcsős megoldó rendszerünk:

  • első fázis a lebeszélés
  • második fázis a dobásos, feszítéses ráhatás
  • harmadik fázis s teljes megsemmisítés

Az első két fázis a kikerülés, a hamradik maga a Kempo. Itt már nincsenek szabályok, csak a túlélés. A megoldást mindig a helyzet adja.

Az edzések felépítése, tartalma mindig olyan irányú, ahogyan az éppen időszakos folyamat megkívánja. A küzdősportokban négy időszakot különböztetünk meg:

  • alapozás (felkészítő)
  • formába hozó
  • formában tartó
  • átmentő.

Ez érvényes a versenyzőkre is.  A Kempo nem a versenyorientált sportok közé tartozik, de mint minden más küzdősport a Kempo is elkerülehtetlenül beleesik a versenyek forgatagába. Ez természetesen jó bizonyos értelemben, hiszen a gyakorló egy stresszes, készenléti állapotot megkívánó helyzetben tudja önmagát és tudásást felmérni. A tréningek meghatározó részét ezért a versenyszabályok által megengedett technikák gyakorlása alkotja.

Természetesen minden egyén más és más, így személyes módot kell kialakítani ahhoz, hogy megfelelő hatékonyságú technika alakuljon ki, kerüljön a felszínre. A tanulás nem más, mint a tudás felszínre hozása. Minden ember más, így a tanító mesterek is másként értelmezik az egyes technikák hatékonyságát. Van, aki a kéz technikájára helyezi a hangsúlyt, míg más a lábmunkának tulajdonít nagyobb jelentőséget. A cél azonos, az út, a filozófia kissé eltérhet, ami nem baj, hiszen a természet sem alkot két egyforma dolgot. A lényeg, az emberi Én-kép kialakítása a megfelelő pozitív értékrenddel. Elfogadása a rossznak, megértése az agressziónak. Ok-okozat szervesen összefonódik.

Mindennapjainkban a Kempo, mint problémamegoldó eszköz lehet segítségünkre. Számos információt nyújt - legyen az szellemi vagy fizikai -, mint kérdésre adott válasz. A kérdésekben már benne van a válasz is. A Kempo egy olyan életformát igyekszik megvalósítani, ahol az egyetemes sezretet és elfogadás a vezető szellem.

A Kempo egyesíti az ősi harci fogásokat és a modern tudományos elveket. Lényege az állandó mozgás. Olyan erő ez, amely minden támadót legyőz. Minden mozdulatra valamilyen speciális válasz érkezik, és ez a válasz egy újabb mozdulathoz vezet.

Minden ütés egy szakasz, minden szakasz egy ütés. Egyikből következik a másik. Ez a logikus és folyamatos cselekvés a Kempo lényege.

A Kempo talán a legveszélyesebb harcművészet. Hogy féken tartsuk az erejét, magunkat is fékeznünk kell. Edezenünk kell a szellemet, akár a testet, hogy ki tudjon fejlődni a belső erő és egyensúly. Egy Kempo Mester több, mint egy jó karate szakember. Igazi harcművész, aki ura önmagának.







Weblap látogatottság számláló:

Mai: 6
Tegnapi: 3
Heti: 20
Havi: 9
Össz.: 34 209

Látogatottság növelés
Oldal: Kempo
Dojo Gladiátor - © 2008 - 2024 - dojogladiator.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »